CMYLMZ Fikir Sanat ve Fida Film ortaklığında hayata geçen, senaryosu Cem Yılmaz tarafından yazılan ve Ali Taner Baltacı ve Cem Yılmaz’ın yönettiği yılın filmi A.R.O.G 5 Aralık 2008 Cuma günü vizyona giriyor.

2004 yılında vizyona giren ve izleyici rekorları kıran G.O.R.A’nın devamı olan A.R.O.G kez Arif’in Taş Devri maceralarına yer veriyor. Film Cem Yılmaz ile Ozan Güven, Özkan Uğur, Nil Karaibrahimgil, Zafer Algöz, Özge Özberk, Hasan Kaçan gibi sinema ve tiyatro dünyamızın pek çok ünlü ismini bir araya getiriyor.

Turk Telekom, Avea ve TTNet’in ana sponsor olduğu A.R.O.G’un yurtiçi dağıtımı United International Pictures (UIP), yurtdışı dağıtımı ise Maxximum tarafından gerçekleştirilecek. Film Türkiye’de 400 kopya ile; aynı anda 8 farklı Avrupa ülkesinde ise (Almanya, Hollanda, Belçika, İsviçre, Avusturya, Danimarka, İngiltere ve Fransa) 160 kopya ile vizyona girecek.

Künye

Yönetmen: Ali Taner Baltacı, Cem Yılmaz
Senaryo: Cem Yılmaz
Yapımcı: Murat Akdilek, Cem Yılmaz
Görüntü Yönetmeni: Soykut Turan
Yapım Sorumlusu: Pelin Kaya, Orhan Erkal
Uygulayıcı Yapımcı: Seyhan Kaya, Birol Akbaba
Görsel Efektler: Sinefekt
Müzik: Jingle House
Sanat Yönetmeni: Hakan Yarkın
Kostüm Tasarım: Gülümser Gürtunca
Makyaj: Adella Selzer
Kurgu: Erhan Acar
Ses Tasarım: Erkan Altınok
Ses: Levent Intepe
Süre: 128 dakika
Türkiye Dağıtım: United International Pictures (UIP)
Oyuncular: Cem Yılmaz, Ozan Güven, Özkan Uğur, Nil Karaibrahimgil, Özge Özberk, Zafer Algöz, Hasan Kaçan, Muhittin Korkmaz

Sinopsis

Gora gezegeninde yaşadığı maceradan sonra yanında sevdiği kadın Ceku ile beraber dünyaya dönen Arif mutlu bir yaşam kurmuş, doğacak çocuklarının tatlı telaşı içinde yaşamını sürdürmektedir.

Dünyada yaşam, mutlu bir şekilde devam ederken Gora gezegeninde de hain bir plan işlemeye başlamıştır. Logar ve has adamı Tihulu bu planın baş kahramanlarıdır. Logar, tüm evrendeki en büyük düşmanı Arif’den intikam almaya yemin etmiştir. Arif’i öldürmenin basit bir intikam olacağını düşünen Logar daha acı verici bir yöntem bulmuştur, Arif’i 1 milyon yıl öncesine göndermek…Logar’ın kusursuz planı sayesinde 1 milyon yıl önce yaşayanlar da Arif ile tanışma fırsatına sahip olacaklardır.

Tarihin taşlı, topraklı sayfalarında yaşanan, iyilerle kötülerin savaşına Arif’in katılması ile artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır…Tarih kitapları yeniden yazılacak, belgeseller yeniden çekilecek, müzeler yeniden düzenlenecek…Ve insanlık tarihini yeniden yazacak…

http://arogfilm.com